Description
Furniture handle "SELIZ" with rounded corners and finished with a matte bronze coating
Article code: 2354420
This U-shaped stainless steel furniture handle in matte bronze is 7 mm at the base and tapers to 4.5 mm. The furniture handle features 4 mounting points, allowing the use of two spindle sizes.
This cabinet handle has a matte white color and is available in various sizes, which you can find in the scroll menu at the top right.
The furniture handle, made of stainless steel and finished with a matte bronze coating, is supplied individually, including mounting materials, and is suitable for a cabinet thickness of up to 20mm.
| unit | piece |
| material | Stainless steel |
| colour | matte bronze |
| width | 96-128/160-192 mm |
| height | 28 mm |
| thickness | 7 mm |
| fastening material | M4 bolts included |
| suitable for cabinet thickness | up to 20 mm |